698 741 672 biuro@forestrun.pl

Mamy dla Was dwie wiadomości – jedną złą i jedną dobrą. 

Zaczniemy od tej złej. Zimowy Forest Run jednak nie odbędzie w normalnej formule, jako zorganizowany bieg. Do tej pory pracowaliśmy nieprzerwanie, sukcesywnie  dopełnialiśmy wszystkich formalności, mając nadzieje, że sytuacja zmieni się na naszą korzyść.  Liczyliśmy, że uda się zorganizować zawody nawet w czerwonej strefie, tak jak zapowiadały wcześniejsze rządowe tabelki. Czas mija jednak nieubłaganie, ostatnia konferencja rządowa potwierdziła przedłużenie obostrzeń. Niestety część instytucji w tym Policja, a wraz z nią Starostwo Powiatowe, nie są w stanie wydać zgody na przeprowadzenie zawodów. Organy te biorą pod uwagę dzisiejsze obostrzenia, nie wiedzą kiedy i w jaki sposób zostaną zmienione i nie mogą wydać decyzji na podstawie nieistniejących przepisów. Nie jesteśmy zatem w stanie zorganizować zawodów. Jest nam z tego powodu bardzo przykro ale.. nie zostawiamy Was z niczym!

I tu dobra wiadomość, mamy nadzieję dla wielu z Was – Zimowy Forest Run 2021 odbędzie się w formule wirtualnej. Udział w tej formie jest dobrowolny, osoby, które nie będą miały chęci wzięcia w niej udziału otrzymają zwrot wpisowego. Wszystkie osoby zapisane na ZFR otrzymają od nas maila z informacją o tym jak dokonać wyboru udziału w biegu wirtualnym lub rezygnacji i zwrocie wpisowego albo przeznaczeniu go na cele statutowe naszego Stowarzyszenia. Na wybór jednej z tych opcji jest 7 dni i po tym terminie zostaną one wykonane. Jeżeli ktoś nie wybierze żadnej z opcji – po 7 dniach zostanie mu zwrócone wpisowe.

 

Jakie są zasady biegu wirtualnego? 

– obniżamy wpisowe do 50 zł (w tej cenie otrzymacie super pakiet startowy – unikatowa chusta typu buff (niedługo pokażemy Wam jej zdjęcie), numer startowy, kawę Odija, pyszne piwo Browaru Grodziskie, paczuszkę świeżo zrobionego makaronu z pracowni Restauracji Makaron oraz dostęp do specjalnej aplikacji)

– na pokonanie trasy będzie mieć czas od  13 lutego do 21 lutego. Trasa będzie podana na naszej stronie www w formie mapy oraz pliku gpx do ściągnięcia na zegarki/telefon,

– pakiety startowe będą do odebrania w sklepie NBR na ul. Sczanieckiej 11-19 lutego,

– będziecie musieli pobrać specjalną aplikację, która umożliwi Wam “wirtualny start”. Startując będziecie musieli wpisać w niej Wasz numer startowy, a aplikacja będzie odczytywać Waszą trasę i czas jej pokonania ( dokładnie działanie aplikacji wyjaśnimy w innym poście i na stronie internetowej) 

– będzie możliwy do pokonania tylko jeden dystans – około 20 km

– trasa biegu to w dużej mierze trasa Pętli Puszczykowskiej z Aktywnej Trójki – szczegóły podamy w osobnym poście. Biegniecie jednak zgodnie z plikiem gpx, który musicie sobie wgrać do zegarka lub na telefon.

 

Więcej informacji o biegu wirtualnym już niebawem! 

 

Mamy nadzieję, że w tych dziwnych czasach taka forma biegu  będzie dla Was również dobrą motywacją do treningów, dobrego startu i nową, niecodzienną przygodą. Może poznacie las z innej perspektywy, będziecie mogli cieszyć się zimową aurą w WPNie na osobności albo w małym kameralnym gronie przyjaciół.

My staramy się ten sposób dać Wam namiastkę prawdziwego Foresta, którego będzie nam w tym roku bardzo brakować. Prosimy sprawdźcie swoje skrzynki mailowe, w ciągu kilku dni powinniście otrzymać maila z informacjami.